LINGUA – 41. EDYCJA

Szanowni Państwo! Dyrektorzy Szkół oraz Nauczyciele Lingwiści!

Zapraszamy Państwa do skorzystania z okazji uczestnictwa w testach językowych OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-LINGUA z języka angielskiego. Znajomość języków jest niezbędnym elementem życia we współczesnym świecie. Aby uaktywnić uczniów w tym zakresie, chcielibyśmy zaproponować Państwu sprawdzona formę testów językowych, która poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji stanie się sposobem podnoszenia językowych umiejętności uczniów w Państwa szkołach.

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-LINGUA 

zgłoszenia do 4 marca 2024 roku.

Formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie www.archimedesplus.pl

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-LINGUA odbędzie się 8 kwietnia 2024 roku o godzinie 10.00 w Państwa szkole. Testy są przygotowane w ten sposób, aby uczeń bez pospiechu mógł odpowiedzieć na wszystkie pytania w ciągu 45 minut. Test powinien zakończyć się o godzinie 11.00.

Uwaga: W czasie testu nie wolno używać słowników. Karty odpowiedzi należy wypełnić czarnym lub ciemnoniebieskim długopisem. Po zebraniu wypełnionych kart odpowiedzi należy je przeliczyć i wypełnić puste miejsca
na załączonej ko­per­cie zwrotnej. Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który zakupi wydawnictwo  „Przystanek Alaska” w cenie 10.00 zł. Nauczyciel zgłaszający szkołę do udziału w konkursie może odliczyć od łącznej kwoty 10 zł (koszt wpłaty na konto, koszt odesłania kart odpowiedzi). Szkoły, które zgłaszają powyżej 100 uczestników, mogą odliczyć od łącznej kwoty 15 zł. Szkolny organizator konkursu powinien przekazać zebrane pieniądze do dnia 8 kwietnia 2024 roku na konto:

AMERMEDIA SP. Z O.O.
76-200 Słupsk, ul. Św. Klary z Asyżu 13

mBank SA O. Korporacyjny Poznań
 82 1140 1124 0000 5477 6900 1006

Pamiętajcie Państwo, w tym konkursie nie ma przegranych, jest on organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów w poznawaniu języków obcych. Przygotowanie do niego i obiektywna ocena na tle innych szkół w Polsce pozwoli poznać poziom umiejętności uczniów.

Pytania związane z testem można przesyłać drogą elektroniczną: lingua@archimedesplus.pl